Vafky 4,7 T

Kód: 110-0140
Tip
Neohodnoceno
Značka: VAFKY
ZDARMAZDARMA
Vafky 471 T a 471 TE, 4,7 T a 4,7 TE
16 729,46 Kč 13 826 Kč bez DPH 16 729,46 Kč / 1 ks
Skladem

Plynové podokenní topidlo VAFKY 4,7 T  

s hliníkovým výměníkem, díky kterému má topidlo vyšší účinnost (tedy nižší spotřebu plynu) a tichý chod.

Detailní informace

Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

Odvod spalin: přes zeď do 63 cm (Odtah 700 mm), do 93 cm (Odtah 1000 mm) a nebo odtah do komína (Přerušovač tahu sada - VAFKY)
Druh plynu: zemní plyn (možnost přestavby na propan-butan, nutno zakoupit přestavbovou sadu 110-0040)
Regulace teploty armaturou SIT 630 s termostatem

Instalace topidla: zadní stěna + cca 25 - 30 mm od zdi u provedení přes zeď, hloubka u komínového provedení +120 mm

U topidel VAFKY 4,7 NENÍ součástí žádné odkouření. To je potřeba si vybrat a dokoupit podle potřeby. Jsou dvě varianty délky pro odkouření přes zeď a jedno pro provoz topidla do komína.

Rozměry: šířka 606 mm, výška 580 mm (+ min. 100 mm od země), hloubka 200 mm (+ cca 25 - 30 mm od zdi u provedení přes zeď, hloubka u komínového provedení +120 mm)Průměr kouřovodu přes zeď 120 / 70 mm (při použití Odtah 700 a Odtah 1000)
Průměr kouřovodu do komína 70 mm (při použití Přerušovače tahu sada - VAFKY)
Připojení na plyn je realizováno pevným přívodem G1/2", lze dokoupit připojovací nerez hadici (délka 38 cm) - obj. číslo 111 - 1019. 

Plynová podokenní topidla VAFKY 4,7 T slouží k vytápění rodinných domů, rekreačních chat, bytů, menších průmyslových objektů a pod. Jsou vhodná do prostor s nepravidelným vytápěním, odpadá u nich riziko zamrznutí vody v topném systému.
Nový design krytu topidla ovlivňuje nejen vzhled topidla ale významnou měrou ovlivňuje i funkci topidla - zejména pak snížení povrchové teploty na plášti, topidlo tedy více předává teplo vlivem proudění vzduchu kolem výměníku místo sálavé teploty. Technické zdokonalení je tak významné, že tento kryt topidla je chráněn průmyslovým vzorem.
Vysoká účinnost (tedy nižší spotřeba plynu) je ovlivněna použitými komponenty - HLINÍKOVÝ výměník tepla , plynová armatura s modulací výkonu SIT 630 a kvalitní nízkonoxový hořák WORGAS, zajišťující ekologické spalování.
Plynová topidla mají nižší pořizovací náklady než etážové vytápění a bez dalších investic umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech.

Topidlo je vybaveno „věčným plamínkem“, který zabraňuje zpětnému proudění chladného vzduchu z venkovního prostředí, což má pozitivní vliv na ekonomiku provozu vytápěného prostoru.
V případě zhasnutí plamene dochází k bezpečnému uzavření přívodu plynu termoelektrickou pojistkou
Plynulá regulace výkonu v závislosti na nastavené teplotě v místnosti.
Hliníkový výměník zabezpečuje velmi dobrou tepelnou vodivost a dlouhou životnost. Příznivě ovlivňuje i hmotnost topidla.

 

Topidlo splňuje příslušné Evropské normy a platné Směrnice o ekodesignu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plynová topidla VAFKY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 15 kg
Výška: 580 mm
Šířka: 700 mm
Hloubka: 200 mm
Barva: bílá
Regulace výkonu: do 4,2 kW
? Jmenovitý výkon: 4,2kW
Třída energetické účinnosti: C
Odtah spalin: B - do komína / C - přes zeď
Zemní plyn / PB: ano/ano
Výměník tepla: jednosložkový hliníkový
Zapalování: piezoelektrické

Široká škála prvotřídních podokenních plynových topidel typu WAW, známá na našem trhu jako vafky od firmy KVART-CZ, s.r.o., prodávaná pod registrovanou obchodní značkou VAFKY.  V nabídce dominují modely řady VAFKY ELEKTRONIK, VAFKY RETRO a VAFKY T, včetně náhrad za dříve rozšířené modely topidel GAMAT 4000  a GAMAT 471.