Vafky 471 T

Kód: 110-0120
Tip
Neohodnoceno
Značka: VAFKY
ZDARMAZDARMA
Vafky 471 T a 471 TE, 4,7 T a 4,7 TE
18 727,17 Kč 15 477 Kč bez DPH 18 727,17 Kč / 1 ks
Skladem
 Vafky 471 T = 100% náhrada za starší modely topidel GAMAT 461
 

Detailní informace

Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

V ČR vyrobené  VAFKY 471 T jsou tichým podokenním topidlem, které je ekologicky šetrné  a zároveň je jeho provoz ekonomicky nenáročný. Díky hliníkovému výměníku, který vede teplo v topidle lépe než výměníky vícesložkové z oceli a smaltu  a  účinnosti spalování plynu lze říct, že se zde nabízí topidlo, které je svými parametry srovnatelné se světovou konkurencí a svému uživateli přinese pohodlí a komfortní vytápění domova za rozumnou cenu. Přidanou hodnotou tohoto výrobku je plná kompatibilita se staršími topidly značky GAMAT 461, přičemž lze VAFKY 471 T  nainstalovat na původní systém odkouření bez nutnosti provádět stavební úpravy.  

 
Regulace teploty armaturou SIT 630 s termostatem

Hmotnost 16 kg

Rozměry: šířka 700 mm, výška 580 mm (+ min. 100 mm od země), hloubka 200 mm (+ cca 25 - 30 mm od zdi)
U topidel VAFKY 471 T NENÍ součástí žádné odkouření.

Připojení na plyn je realizováno pevným přívodem G1/2", lze dokoupit připojovací nerez hadici (délka 38 cm) - obj. číslo 111 - 1019. 

Plynová podokenní topidla VAFKY 471 T jsou určena k vytápění bytů, rodinných domů, rekreačních chat, menších průmyslových objektů apod.
Nový design krytu topidla ovlivňuje nejen vzhled topidla ale významnou měrou ovlivňuje i funkci topidla - zejména pak snížení povrchové teploty na plášti, topidlo tedy více předává teplo vlivem proudění vzduchu kolem výměníku místo sálavé teploty. Technické zdokonalení je tak významné, že tento kryt topidla je chráněn průmyslovým vzorem.
Vysoká účinnost (tedy nižší spotřeba plynu) je ovlivněna použitými komponenty - HLINÍKOVÝ výměník tepla , plynová armatura s modulací výkonu SIT 630 a nízkonoxový hořák WORGAS.
Topidla jsou vhodná i do prostorů s nepravidelným vytápěním. Odpadá riziko zamrznutí topného systému.
Plynová topidla mají nižší pořizovací náklady než etážové vytápění a bez dalších investic umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech.
V případě náhrady za jiná topidla si díky jednoduchosti výměny instalace vyžádá minimální stavební úpravy.

Topidlo je vybaveno „věčným plamínkem“, který zabraňuje zpětnému proudění chladného vzduchu z venkovního prostředí, což má pozitivní vliv na ekonomiku provozu vytápěného prostoru.
Bezpečné uzavření přívodu plynu termoelektrickou pojistkou v případě zhasnutí plamene.
Plynulá regulace výkonu v závislosti na nastavené teplotě v místnosti.
Hliníkový výměník zabezpečuje velmi dobrou tepelnou vodivost a dlouhou životnost. Příznivě ovlivňuje i hmotnost topidla.

 

Topidlo splňuje příslušné Evropské normy a platné Směrnice o ekodesignu.


Výhody hliníkového výměníku:

  • vyšší účinnost při spalování plynu
  • nízká hmotnost
  • delší životnost 
  • výborná teplotní vodivost
  • snížení intenzity zvukových projevů (lupání a praskání) při náběhu nebo poklesu teplot ve srovnání se smaltovanými výměníky
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plynová topidla VAFKY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 16 kg
Výška: 580 mm
Šířka: 700 mm
Hloubka: 200 mm
Barva: bílá
Regulace výkonu: do 4,2 kW
Jmenovitý výkon: 4,2 kw
Třída energetické účinnosti: C
Odtah spalin: B - do komína
Odtah přes zeď: 700 mm
Zemní plyn / PB: ano/ne
Výměník te: jednosložkový hliníkový
Zapalování: piezoelektrické

Široká škála prvotřídních podokenních plynových topidel typu WAW, známá na našem trhu jako vafky od firmy KVART-CZ, s.r.o., prodávaná pod registrovanou obchodní značkou VAFKY.  V nabídce dominují modely řady VAFKY ELEKTRONIK, VAFKY RETRO a VAFKY T, včetně náhrad za dříve rozšířené modely topidel GAMAT 4000  a GAMAT 471.