VAFKY RETRO 471 TE (elektronik)

Kód: 110-0420
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: VAFKY
ZDARMAZDARMA
DS 04991 orez
30 223,38 Kč 24 978 Kč bez DPH
Skladem

Moderní plynové podokenní topidlo v retro designu v elektronické verzi. Vhodné jako náhrada za starší modely topidel GAMAT 461.

Detailní informace

Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

Novinka VAFKY RETRO 471 TE (model Termit - elektronik) spojuje tradiční plynová podokenní topidla v retro designu s moderními technologiemi a ekologií.

  • Standardně jsou plynová podokenní topidla VAFKY RETRO 471 TE vybavena jednosložkovým výměníkem s uzavřenou spalovací komorou. Výhodou takového výměníku proti ocelovému smaltovanému výměníku je delší životnost, lepší vodivost tepla a snížení zvukových projevů (lupání a praskání) při náběhu teploty v důsledku rozdílné teplotní roztažnosti použitých dvou rozdílných materiálů. Hliníkový výměník příznivě ovlivňuje i hmotnost topidla, což se ocení především při montáži.
  • Nový unikátní design topidla v "retro stylu" upoutá svým neotřelým vzhledem. Svrchní část pevného teplotně odolného lakovaného krytu je je osazena silnou dekorativní impregnovanou pískovcovou teplotně akumulační deskou, díky které topidlo VAFKY RETRO 471 TE sálá ještě nějakou dobu teplo i po vypnutí.  Konstrukce krytu významnou měrou ovlivňuje i funkci topidla - zejména pak snížení povrchové teploty na plášti. Díky celoděrovanému povrchu se teplo vlivem proudění vzduchu kolem výměníku přenáší snáze do vytápěného prostoru a nezdržuje se pod krytem. 
  • Topidlo VAFKY RETRO 471 TE je vyrobeno v provedení s automatickým elektrickým zapalováním hořáku , což má pozitivní vliv na ekonomičnost provozu v rámci vytápěného prostoru. A díky tomu produkuje topidlo méně zplodinových emisí a je tak ekologicky šetrnější k přírodě.
  • Vysoká účinnost (tedy nižší spotřeba plynu) je ovlivněna použitými komponenty - HLINÍKOVÝ výměník tepla , plynová armatura s modulací výkonu SIT 840 SIGMA a kvalitní nízkonoxový hořák BECKETT, zajišťující ekologické spalování.
  • Plynová topidla mají nižší pořizovací náklady než etážové vytápění a bez dalších investic umožňují regulaci teploty v jednotlivých místnostech. Veškeré elektronické verze topidel zn. VAFKY lze ovládat GSM nebo Wi-Fi prostorovým termostatem.
  • Generačně nejnovější typ plynových podokenních topidel VAFKY RETRO 4,7 TE v elektronické verzi  slouží k vytápění rodinných domů, rekreačních chat, bytů, menších průmyslových objektů a pod. Jsou vhodná do prostor s nepravidelným vytápěním, odpadá u nich riziko zamrznutí vody v topném systému.
  • Připojení na plyn je realizováno pevným přívodem G1/2“, lze dokoupit připojovací pružnou trubkou nerez o délce 38 cm (obj. č. 110-0075). VAFKY RETRO 471 TE je možné pomocí přestavbové sady uzpůsobit ke spalování propan – butanu.
  • Při instalaci plynového podokenního topidla VAFKY RETRO 471 TE, je podmínkou pro správné fungování teplotního čidla, dodržet mezi zdí a stěnou topidla mezeru 2,5 – 3 cm.
  • U topidel VAFKY RETRO 471TE není součástí žádné odkouření. Topidlo lze nasadit bez dodatečných stavebních úprav  na původní odkouření po předchozím modelu typu GAMAT 461, GAMAT 461, VAFKY 471 E, VAFKY 471 T.
  • Topidlo splňuje příslušné Evropské normy a platné směrnice o Ekodesignu.

Přestože je instalace topidla VAFKY RETRO 471 TE velice jednoduchá, nedoporučujeme jejich montáž bez přítomnosti proškoleného montážního technika, které máme jako firma KVART-CZ s.r.o. po celé ČR proškoleny.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Plynová topidla VAFKY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 25 kg
Výška: 615 mm
Šířka: 700 mm
Hloubka: 235 mm
Barva: bílá
Regulace výkonu: do 4,2 kW
Jmenovitý výkon: 4,2 kw
Třída energetické účinnosti: B
? Odtah spalin: dělený
Odtah přes zeď / komín: ano / ne
Zemní plyn / PB: ano/ano
Výměník tepla: jednosložkový hliníkový
Zapalování: automatické elektrické
Průměr kouřovodu přes zeď: 120 / 70 mm

Široká škála prvotřídních podokenních plynových topidel typu WAW, známá na našem trhu jako vafky od firmy KVART-CZ, s.r.o., prodávaná pod registrovanou obchodní značkou VAFKY.  V nabídce dominují modely řady VAFKY ELEKTRONIK, VAFKY RETRO a VAFKY T, včetně náhrad za dříve rozšířené modely topidel GAMAT 4000  a GAMAT 471.